Hlavní stánka > Z naší ordinace >Senzomotorická stimulace

Senzomotorická stimulace

Senzomotorická stimulace

Senzomotorická stimulace

 

Metodika senzomotorické stimulace je terapeutický koncept vyvinutý Dr. Jandou založený na zlepšení řídící funkce CNS (centrální nervové soustavy) skrze zvýšení množství a intenzity vstupních signálů z periferie, které je vyprovokováno stojem na nestabilní podložce.

Myšlenka tohoto konceptu vychází z faktu, že mozek při řízení pohybu funguje zpětnovazebně, tzn. výstupní signály jdoucí z centra k periferii jsou závislé na signálech vstupních, které probíhají opačným směrem. Zvýšíme-li tedy dráždění čidel přinášejících do CNS informace o dotyku a poloze (taktilní čití a propriocepce), dosáhneme zvýšení jeho aktivity a zlepšení signálů jdoucích např. ke svalům, které zajistí kvalitní nastavení postury a pohyb.

Při cvičení využíváme nestabilní podložky právě ke zvýšení dráždění CNS a cviky jsou sestaveny do metodické řady od nejjednodušších, zahrnující stoj na obou nohou, až po výpady, poskoky či chůzi po labilních podložkách.

Z naší ordinace

Problematika cervikální oblasti v klinické praxi

Problematika cervikální oblasti v ambulantní praxi

Dvoudenní klinický kurz zaměřený na diferenciální diagnostiku a manuální terapii dysfunkcí nejen v oblasti krční páteře.

 Terapie spoušťových bodů

Terapie spoušťových bodů

Spoušťové body jsou drobné „uzlíky“ ve svalech s ohromným potenciálem vyvolávat...

Ergonomie

Ergonomie

Jednou z nejčastějších příčin vzniku obtíží pohybového aparátu je jeho nevhodné používání.

Máte dotaz? Napište nám a společně nalezneme řešení.

Položit dotaz