Hlavní stánka > Z naší ordinace >Kineziologický rozbor

Kineziologický rozbor

Kineziologický rozbor, vstupní vyšetření, první návštěva

Kineziologický rozbor, vstupní vyšetření, první návštěva

 

Před zahájením cílené terapie je zapotřebí Váš pohybový aparát komplexně vyšetřit. I drobné odchylky nebo dysfunkce zdánlivě nesouvisející s aktuálním stavem se mohou často podílet nebo přímo zapříčiňovat Vaše obtíže.

Vyšetření zahajujeme odebráním anamnézy, tzn. cíleným rozhovorem, při kterém klademe důraz nejen na charakter aktuálních obtíží, ale bereme v potaz veškeré faktory, jež se na jejich vzniku, rozvoji či udržování mohly podílet. 

Pro lepší představu a rychlejší průběh vstupního vyšetření uvádíme dotazy, které na Vás budeme směřovat.

  • Jaké jsou Vaše obtíže? Bolest ostrá/tupá/bodová/plošná/pálení/brnění/mravenčení/snížení citlivosti/úbytek síly/omezení hybnosti? Při jaké konktrétní činnosti je pociťujete? Vnímáte obtíže i v klidu, budí Vás při spánku? Kdy se objevily příznaky poprvé? Jak se Váš stav od té doby vyvíjel? Co vedlo k jeho zhoršení či zlepšení? Absolvovali jste již nějaká vyšetření či terapii? Pokud ano, s jakým výsledkem?
  • Prodělal/a jste v minulosti nějaký úraz/operaci/vážnější chorobu (vč. onkologických onemocnění)? Absolvujete nyní nějakou léčbu? Užíváte nějaké léky? Byla jste těhotná? Jak těhotenství probíhalo? Jak proběhl porod?
  • Jaké je Vaše zaměstnání, resp. pracovní pozice, ve smyslu sed/stoj/práce s PC/jízda v autě...? Jaké jsou Vaše volnočasové aktivity? Sportujete nebo jste sportovali v minulosti/v dětsví? Jaký sport, jak dlouho, jak často?

Na základě těchto informací přistupujeme k systematickému vyšetření pohybového aparátu. Toto vyšetření probíhá nejčastěji ve spodním prádle, počítejte prosím s touto alternativou a oblékněte se prosím tak, abyste se cítili pohodlně. Dále často s pomocí speciálních testů stanovíme fyzioterapeutickou diagnózu a následně i plán terapie. Následně můžeme zahájit cílenou terapii a tak efektivně řešit Vaše potíže. 

Z naší ordinace

Senzomotorická stimulace

Senzomotorická stimulace

Metodika Metodika senzomotorické stimulace je terapeutický koncept vyvinutý Dr. Jandou založený na zlepšení řídící funkce CNS ... 

Spirální stabilizace páteře

Spirální stabilizace páteře

SM systém cvičíme i ve skupinkách! 

Tejping a kineziologický tejping

Tejping a kineziologický tejping

Ke zlepšení účinku fyzioterapie často využíváme tejping, kineziologický tejping nebo kombinaci obojího.

Máte dotaz? Napište nám a společně nalezneme řešení.

Položit dotaz
Close

Vážení pacienti a klienti, naše ambulance je zdravotnickým zařízením a je v provozu i po 1.3.2021.

Cesty do zdravotnických zařízení jsou nadále možné. V případě, že k nám dojíždíte z jiného okresu, doporučujeme využití formuláře nebo čestného prohlášení dle webu Ministerstva vnitra (https://www.mvcr.cz/clanek/pohyb-mezi-okresy.aspx)

Provoz je v důsledku epidemiologické situace uzpůsoben tak, abychom v co možná největší míře zabránili šíření koronaviru.

Z hygienických důvodů je maximální délke terapie 55 minut, po každé návštěvě důkladně dezinfikujeme, nosíme ochranné pomůcky.

Žádáme Vás o spolupráci a ohleduplnost, svou návštěvu uskutečněte pouze v případě, že nepociťujete žádné příznaky respiračního onemocnění.

V případě, že tuto podmínku nesplňujete nebo chcete svou návštěvu odložit na později, učiňte tak prosím s alespoň jednodenním předstihem.

Do čekárny vstupujte pouze se zakrytým nosem a ústy a použijte prosím dezinfekci rukou.

Děkujeme za spolupráci a zodpovědné chování, díky kterému chráníte sebe i ostatní.