Hlavní stánka > Z naší ordinace >Kineziologický rozbor

Kineziologický rozbor

Kineziologický rozbor, vstupní vyšetření, první návštěva

Kineziologický rozbor, vstupní vyšetření, první návštěva

 

Před zahájením cílené terapie je zapotřebí Váš pohybový aparát komplexně vyšetřit. I drobné odchylky nebo dysfunkce zdánlivě nesouvisející s aktuálním stavem se mohou často podílet nebo přímo zapříčiňovat Vaše obtíže.

Vyšetření zahajujeme odebráním anamnézy, tzn. cíleným rozhovorem, při kterém klademe důraz nejen na charakter aktuálních obtíží, ale bereme v potaz veškeré faktory, jež se na jejich vzniku, rozvoji či udržování mohly podílet. 

Pro lepší představu a rychlejší průběh vstupního vyšetření uvádíme dotazy, které na Vás budeme směřovat.

  • Jaké jsou Vaše obtíže? Bolest ostrá/tupá/bodová/plošná/pálení/brnění/mravenčení/snížení citlivosti/úbytek síly/omezení hybnosti? Při jaké konktrétní činnosti je pociťujete? Vnímáte obtíže i v klidu, budí Vás při spánku? Kdy se objevily příznaky poprvé? Jak se Váš stav od té doby vyvíjel? Co vedlo k jeho zhoršení či zlepšení? Absolvovali jste již nějaká vyšetření či terapii? Pokud ano, s jakým výsledkem?
  • Prodělal/a jste v minulosti nějaký úraz/operaci/vážnější chorobu (vč. onkologických onemocnění)? Absolvujete nyní nějakou léčbu? Užíváte nějaké léky? Byla jste těhotná? Jak těhotenství probíhalo? Jak proběhl porod?
  • Jaké je Vaše zaměstnání, resp. pracovní pozice, ve smyslu sed/stoj/práce s PC/jízda v autě...? Jaké jsou Vaše volnočasové aktivity? Sportujete nebo jste sportovali v minulosti/v dětsví? Jaký sport, jak dlouho, jak často?

Na základě těchto informací přistupujeme k systematickému vyšetření pohybového aparátu. Toto vyšetření probíhá nejčastěji ve spodním prádle, počítejte prosím s touto alternativou a oblékněte se prosím tak, abyste se cítili pohodlně. Dále často s pomocí speciálních testů stanovíme fyzioterapeutickou diagnózu a následně i plán terapie. Následně můžeme zahájit cílenou terapii a tak efektivně řešit Vaše potíže. 

Z naší ordinace

Podologické vyšetření fyzioterapeutem

Podologické vyšetření

Při podologickém vyšetření zjišťujeme odchylky a poruchy ve tvaru a funkci nohou ...

Autoterapie

Autoterapie

Na základě kineziologického rozboru a dílčích výsledků naší terapie pro Vás připravíme soustavu cviků...

Techniky měkkých tkání

Techniky měkkých tkání

Měkké tkáně, mezi které řadíme kůži, podkoží, svaly, jejich obaly – tzv. fascie, šlachy, úpony, vazy či kloubní pouzdra, tvoří zásadní část pohybového aparátu.

Máte dotaz? Napište nám a společně nalezneme řešení.

Položit dotaz
Close

Vážení pacienti a klienti, naše ambulance je zdravotnickým zařízením a je v provozu.

Provoz je v důsledku epidemiologické situace uzpůsoben tak, abychom v co možná největší míře zabránili šíření koronaviru.

Z hygienických důvodů je maximální délke terapie 55 minut, po každé návštěvě důkladně dezinfikujeme, nosíme ochranné pomůcky.

Žádáme Vás o spolupráci a ohleduplnost, svou návštěvu uskutečněte pouze v případě, že nepociťujete žádné příznaky respiračního onemocnění.

V případě, že tuto podmínku nesplňujete nebo chcete svou návštěvu odložit na později, učiňte tak prosím s alespoň jednodenním předstihem.

Do čekárny vstupujte pouze se zakrytým nosem a ústy a použijte prosím dezinfekci rukou.

Děkujeme za spolupráci a zodpovědné chování, díky kterému chráníte sebe i ostatní.